Informacione

400 sportistë nga kroacia, mali zi, shqipëria, kosova, sllovenia, bosnje hercegovina

Në Dubrovnik të kroacisë në datat 16-17 maj u zhvillua takimi ndërkombëtar i notit ku morën pjesë më shumë se 400 sportistë nga kroacia, mali zi, shqipëria, kosova, sllovenia, bosnje hercegovina.

Sportistët e Tiranës shkëlqejnë në Dubrovnik

Në datat 16-17 maj u zhvillua takimi ndërkombëtar i notit ku morën pjesë më shumë se 400 sportistë nga Kroacia, Mali i Zi, Shqipëria, Kosova, Sllovenia, Bosnje - Hercegovina.

Parashikimi i Hoxhës: Katër ekipe diskutojnë titullin...!

Shpëtim Hoxha, trajneri i Tirana Delfina Sport, si specialist i njohur i sporteve të ujit dhe mbi të gjitha i notit, ka bërë parashikimet e tij në prag të kampionatit kombëtar të të rriturve dhe të rinjve, i cili do të zhvillohet sot e të dielën në pishinën e shkollës jo publike “Nobël”.

Noti shqiptar dhe pas kampionati i të rriturve

Kampionati kombëtar i të rriturve dhe të rinjve në not, që të shtunën e të dielën u zhvillua në pishinën e shkollës Jo publike Nobël, tashmë ka lënë përshtypje të jashtëzakonshme.

Tirana,kampionia absolute e notit shqiptar per 2014-en

Tirana, kampionia absolute e notit shqiptar për 2014-ën Dallohet Te Stela, kurse Noel Borshi, Klavio Meçe dhe Nikol Merizaj janë më të mirët

Spektakël dhe rivalitet në gara, 14 rekorde të reja Kombëtare

Përfundon me sukses Kampionati Kombëtar i Notit për Fëmijë. Akademia “Te Stela” fituese për meshkuj e femra. Diana Basho dhe Aleksandër Ngresi më të mirët

Kampionati i notit korrik 2014 Speciale

Sonja Kapedani, “mbretëresha” e ditës së parë me dy rekorde: 200m stil i lirë e 200m shpinë. Aleksandër Ngresi thyen rekordin në 400m stil i lirë. Ledia Allaraj në 50m stil i lirë

Kampionati i notit 2 3 korrik 2014

Federata Shqiptare e Notit do të organizojë sot e nesër (2-3 korrik 2014), Kampionatin Kombëtar për Fëmijë (deri në moshën 14 vjeç). Aktiviteti do të zhvillohet në pishinën olimpike 50m të hapur me tetë korsi të Kompleksit te pishinave “Akuadrom Tiranë”.

Akademia e Notit Te Stela shpallet fituese e Kampionati Kombëtar Dimëror i Notit për Fëmijë

Shtatë rekorde në not, shkëlqen Bianti Danaj Kampionati Kombëtar Dimëror i Notit për Fëmijë “Indoor 2014”, i zhvilluar në datat 26-27 prill në pishinën e mbyllur të Akademisë së Notit “Te Stela” dhuroi gara të bukur dhe rivalitet midis notarëve të rinj duke regjistruar edhe shtatë rekorde të reja në kategoritë e moshave.

Faqja e Pare Lajme Rezultatet Multimedia Rreth Fshn Partneret Kontakt Login

© 2013 FSHN - Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.