400 sportistë nga kroacia, mali zi, shqipëria, kosova, sllovenia, bosnje hercegovina

Në Dubrovnik të kroacisë në datat 16-17 maj u zhvillua takimi ndërkombëtar i notit ku morën pjesë më shumë se 400 sportistë nga kroacia, mali zi, shqipëria, kosova, sllovenia, bosnje hercegovina.

Sportistët garuan sipas këtyre kategorive:
Kategoria A- Meshkuj 19 vjeç e lart
Femra 17 vjeç e lart
Kategoria B- Meshkuj (17-18 vjeç)
Femra ( 15-16 vjeç)
Kategoria C- Meshkuj ( 15-16 vjeç)
Femra ( 13-14 vjeç)
Kategoria D- Meshkuj ( 13-14 vjeç)
Femra (11-12 vjeç)
Kategoria E Meshkuj ( 12 vjeç e më të vegjël)
Femra ( 10 vjeç e më të vegjël)
Në këtë aktivitet morën pjesë 4 ekipe shqiptare: Ekipi Tirana. Te Stela, nobis, partizani
Në përfundim të aktivitetit Franc Aleksi u shpall notari më i mirë i aktivitetit për kategorinë B Meshkuj ( 17-18 vjeç) me 2318 pikë FINA dhe Binald Mahmuti notari më i mirë i aktivitetit për kategorinë C meshkuj( 15-16 vjeç) me 2148 pikë FINA

REKORDET KOMBËTARE

Gjatë dy ditëve të aktivitetit u thyen rekorde vetëm për grupmoshat nga Ledia Allaraj ( 2003) dhe Sonja Kapedani ( 2004) dhe Junus Fuga
Ledia Allaraj ( kat 11 -12 vjeç) Partizani: - 50m stil Lirë me kohën 30.88 ( 453pt) rek. i mëparshëm ishte 31.47 i mbajtur nga Alesia Neziri
- 100m shpinë me kohën 1.18.15 ( 411 pt) rek i mëparshëm ishte 1.22.22 i mbajtur nga Alesia Neziri
- 50m shpinë me kohën 35.31 ( 450pt) rek i mëparshëm ishte i mbajtur nga vetë ajo
- 50m flutur me kohën 32.45 ( 461 pt) rek i mëparshëm ishte 33.58 i mbajtur nga vetë ajo
Sonja Kapedani ( kat 11-12 vjeç)- Nobis
- 50m bretkosë me kohën 40.55 ( 396 pt) rek i mëparshëm ishte 40.77 i mbajtur që nga viti 2009 nga Meri Darragjati i ekipit Vllaznia
- 200m shpinë me kohën 2.49.38 (349 pt) rek i mëparshëm ishte 2.52.12 i mbajtur nga Klea Konoplev qe nga viti 2011
- 200m bretkosë me kohën 3.04.23 (439 pt) rekord i ri
Junus Fuga ( kat 11-12 vjeç) - Stela
- 50m flutur me kohën 33.71 ( 294 pt) rek i mëparshëm ishte 33.74 i mbajtur nga Ergi Veli Diana Basho- Tirana - Kat B- 200m flutur 2.39.08 (448 pt)


MEDALJE ARI -MESHKUJ

1. Franc Aleksi - Tirana -- kat B - 400m stil i lirë 4.19.43 ( 610 pt)
2. Franc Aleksi - Tirana - kat B- 200m stil i lirë 2.02.14 ( 582 pt)
3. Franc Aleksi - Tirana - kat B - 100m stil i lirë 56.22 ( 580 pt)
4. Eduart Cane - Nobis - Kat A - 100m stil i lirë 65.69 ( 566 pt)
5. Binald Mahmuti- Tirana- kat-C/ 400m stil i lirë - 4.27.16 ( 558 pt)
6. Franc Aleksi - Tirana - Kat B - 400m IM 4.58.21 ( 546 pt)
7. Binald Mahmuti -Tirana- kat C- 200m stil i lirë 2.05.52 ( 536 pt)
8. Binald Mahmuti - Tirana - Kat C - 400m IM 5.01.52 ( 528 pt)
9. Franc Aleksi - Tirana - kat B - 200m flutur 2.17.98 ( 527 pt)
10. Binald Mahmuti- Tirana- kat C- 100m stil i lirë 58.11 ( 526 pt)
11. Franc Aleksi - Tirana - kat B- 100m flutur 1.01.83 ( 523 pt)
12. Enea Sharrxhi - Stela -Kat B - 100m bretkosë 1.13.11 (514 pt)
13. Endi Kelliçi -Tirana- kat B - 50m bretkosë 33.37 ( 510 pt)
14. Binald Mahmuti- Tirana- kat C - 200m IM 2.23.52 ( 501 pt)
15. Enea Sharrxhi Stela - Kat B- 200m bretkosë 2.42.12 (484 pt)
16. Andi Mara - Tirana- Kat A- 50m flutur 28.67 ( 478 pt)
17. Binald Mahmuti- Tirana- kat C - 200m flutur 2.23.34 ( 470 pt)
18. Endi Kelliçi -Tirana- kat B - 200m IM 2.26.79 (468 pt)
19. Kevin Duraku -Nobis- kat C- 50m bretkosë 34.37 (467pt)
20. Ergi Veli - Partizani - Kat D- 200m bretkosë 2.45.07 ( 458 pt)
21. Kevin Duraku - Nobis- kat C- 100m bretkosë 1.16.12 (455 pt)
22. Vasil Lavdaniti - Nobis- kat C - 200m shpinë 2.28.12 ( 431pt)
23. Ergi Veli - Partizani- Kat D- 100m bretkosë 1.17.73 ( 428pt)
24. Endi Kellici -Tirana- kat B- 50m stil i lirë 27.92 ( 420 pt)
25. Kevin Duraku -Nobis- kat C- 200m bretkosë 2.50.29 ( 417)
26. Ergi Veli - Partizani- Kat D - 200m shpinë 2.37.01 ( 362 pt)



MEDALJE ARI FEMRA

1. Diana Basho - Tirana - Kat A- 400m stil i lirë 5.06.87 (473 pt)
2. Diana Basho - Tirana - Kat A - 100m flutur 1.12.24 ( 467pt)
3. Diana Basho- Tirana - Kat B- 200m flutur 2.39.08 (448 pt)
4. Ledia allaraj - Partizani- Kat D- 50m shpinë 35.31 ( 450 pt)

MEDALJE ARGJENDI MESHKUJ

1. Eduart Cane - Nobis - Kat A- 50m stil i lirë 25.69 (539 pt)
2. Enea Sharrxhi - Tirana- Kat B - 50m Bretkosë 33.52 ( 503 pt)
3. Endi Kelliçi - Tirana- Kat B- 100m bretkosë 1.14.77 ( 480 pt)
4. Endi Kelliçi - Tirana- Kat B - 200m bretkosë 2.42.86 ( 477 pt)
5. Bob Diko - Stela- Kat B- 1500m stil i lirë 18.59.77 (451 pt)
6. Enea Sharrxhi - Tirana- Kat B - 200m IM 2.29.51 ( 443 pt)
7. Vasil Lavdaniti - Nobis- Kat C- 100m shpinë 1.08.64 (433 pt)
8. Ergi Veli - Partizani- Kat D- 50m bretkosë 35.23 ( 433 pt)
9. Andi Mara - Tirana- Kat A- 200m flutur 2.28.08 (427 pt)
10. Vasil Lavdaniti - Nobis- Kat C - 200m IM 2.33.07 ( 413 pt)
11. Vasil Lavdaniti - Nobis- Kat C - 50m shpinë 32.35 ( 410 pt)
12. Bianti Papinova - Nobis- Kat C- 100m bretkosë 1.18.95 ( 408 pt)
13. Enea Sharrxhi - Tirana- Kat B - 400m IM 5.29.31 ( 405 pt )
14. Bianti Papinova - Nobis- Kat C - 200m bretkosë 2.54.15 ( 390 pt)
15. Bob Diko - Stela- Kat B - 50m flutur 30.91 ( 382 pt)
16. Rei Perleka - Stela- Kat B - 50m shpinë 33.83 ( 358 pt)
17. Rei Perleka - Stela- Kat B- 100m shpinë 1.13.27 ( 356 pt)
18. Rei Perleka - Stela- Kat B - 200m shpinë 2.37.96 (355 pt)
19. Klevis Delli - Tirana - Kat A - 50m bretkosë 38.03 ( 344 pt)
20. Rei Perleka - Stela- Kat B- 50m stil i lirë 30.01 (338 pt)
21. Endri Lumi- Tirana- Kat C - 400m IM 6.01.33 ( 307 pt)
22. Junus Fuga -Stela- Kat E - 50m flutur 33.71 (294 pt)
23. Endri Lumi- Tirana- Kat C - 1500m stil i lirë 22.16.27 (279 pt)

MEDALJE ARGJENDI FEMRA

1. Alesia Neziri - Tirana - Kat C- 50m shpinë 34.27 (492 pt)
2. Diana Basho- Tirana- Kat B- 400m IM 5.47.37 () 466 pt)
3. Ledia Allaraj - Partizani - Kat D - 50m flutur 32.45 (461 pt)
4. Alesia Neziri - Tirana - Kat C 100m shpinë 1.16.08 ( 445 pt)
5. Ledia Allaraj - Partizani - Kat D- 100m Shpinë 1.18.15 (411 pt)
6. Ana Liko - Nobis- Kat B- 200m shpinë 2.57.22 (349 pt)
7. Mishel Koroveshi - Stela - Kat A- 1500m stil i lirë 12.03.77 (318 pt)
8. Mishel Koroveshi - Stela - Kat A - 400m stil i lirë 5.55.85 (303 pt)
9. Vivian Xhemollari - Stela - Kat E- 100m shpinë 1.34.67 ( 231 pt)
10. Klea Keqi- Stela - Kat C - 50m bretkosë 51.09 (198 pt)

MEDALJE BRONZI MESHKUJ

1. Binald Mahmuti- Tirana- Kat C- 50m flutur 28.57 (483 pt)
2. Enea Sharrxhi - Tirana - Kat B- 200m stil i lirë 2.12.70 ( 454 pt)
3. Andi Mara - Tirana- Kat A- 100m flutur 1.05.27 ( 444 pt)
4. Enea Sharrxhi - Tirana - Kat B- 100m stil i lirë 1.01.75 (438pt)
5. Bob Diko - Stela -Kat B- 400m stil i lirë 4.51.48 (430 pt)
6. Andi Mara - Tirana- Kat A- 50m stil i lirë 27.74 ( 428 pt)
7. Bianti Papinova - Nobis- Kat C- 50m bretkosë 35.71 ( 416 pt)
8. Bob Diko - Stela -Kat B- 200m Im 2.33.41 ( 410 pt)
9. Mishel Xhaferri - stela -Kat D - 200m bretkosë 2.58.09 (365 pt)
10. Bianti Papinova - Nobis- Kat C- 200m IM 2.41.54 ( 351 pt)
11. Mishel Xhaferri - stela -Kat D - 50m flutur 32.16 (339 pt)
12. Rei Perleka- Stela -Kat B- 50m flutur 32.74 (321 pt)
13. Biorni Hoxha - Tirana- Kat D- 200m stil i lirë 2.31.15 (307 pt)
14. Geri Zeqo- Stela- Kat B- 50m bretkosë 40.48 ( 285 pt)
15. Geri Zeqo- Stela- Kat B- 50m shpinë 37.18 (270 pt)
16. Irdi Tashi- Stela - Kat E- 100m Flutur 1.30.43 ( 167 pt)


MEDALJE BRONZI FEMRA

1. Diana Basho - Tirana - Kat B- 200m stil i lirë 2.23.22 (490 pt)
2. Ledia Allaraj - Partizani- Kat D- 50m stil i lirë 30.88 (453 pt)
3. Sonja Kapedani - Nobis - Kat D - 200m bretkosë 3.04.23 ( 439 pt)
4. Sonja Kapedani - Nobis - Kat D- 200m shpinë 2.49.38 (400 pt)
5. Ledia Allaraj - Partizani- Kat D - 100m stil i lirë 1.11.01 (394 pt)
6. Sonja Kapedani - Nobis - Kat D - 50m bretkosë 40.55 (396 pt)
7. Angie Qarkaxhija- Nobis - Kat A- 50m bretkosë 40.67 ( 393 pt)
8. Vivian Xhemollari- Stela- kat E- 50m flutur 43.04 ( 197 pt)
Faqja e Pare Lajme Rezultatet Multimedia Rreth Fshn Partneret Kontakt Login

© 2013 FSHN - Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.