Home Lajme

Informohuni me të rejat më të fundit nga bota sportive e notit.

Shpëtim Hoxha, trajneri i Tirana Delfina Sport, si specialist i njohur i sporteve të ujit dhe mbi të gjitha i notit, ka bërë parashikimet e tij në prag të kampionatit kombëtar të të rriturve dhe të rinjve, i cili do të zhvillohet sot e të dielën në pishinën e shkollës jo publike “Nobël”. Sipas tij dhe intervistët që ka dhënë ai për gazetën Telegraf, Teuta dhe Tirana për meshkuj, por dhe Te Stela e përsëri Tirana për femra do të jenë pretendentët për titull kampion. Madje ato që do të vendosin për pikëzimin e skuadrës kampione do të jenë stafetat, ndërsa Hoxha në intervistën e tij evidenton faktin se mungesa e Anxhela Kasharit do të jetë e dukshme.

“Arena” do të jetë sponsor zyrtar i Federatës Ndërkombëtare të Notit deri në vitin 2019. Marka e njohur do të jetë gjithashtu edhe sponsore zyrtare e kostumeve, pajisjeve dhe aksesorëve të tjerë...

Kampionati 18-te Boteror i Notit 2019 - do te zhvillohet ne Gwangju, Korenë e Jugut ne veren e vitit 2019. Ngjarjet not do të zhvillohen nga 21-28 korrik 2019.

“Arena” do të jetë sponsor zyrtar i Federatës Ndërkombëtare të Notit deri në vitin 2019. Marka e njohur do të jetë gjithashtu edhe sponsore zyrtare e kostumeve, pajisjeve dhe aksesorëve të tjerë...

“Arena” do të jetë sponsor zyrtar i Federatës Ndërkombëtare të Notit deri në vitin 2019. Marka e njohur do të jetë gjithashtu edhe sponsore zyrtare e kostumeve, pajisjeve dhe aksesorëve të tjerë...

Ne datat 3-7 dhjetor 2014 ne Doha- Katar do te zhvillohet Kampionati 12 Boteror i Notit (25m). Federata Shqiptare e Notit duke pasur parasysh qe ky kampionat nuk eshte nje event kualifikues dhe se gjate diteve te zhvillimit te ketij Kampionati me mbeshtetjen e FINA-s dhe vendit organizator do zhvillohet edhe nje projekt per te rinjte, vendosi qe pjesemarresit te perzgjidhen nga kategoria e te rinjve dhe 2 fituesit( M+F) te kampionateve dimerore dhe verore te kategorise -A te Femijeve.

DESHIRONI T'I BASHKOHENI FEDERATES?

FEDERATA E NOTIT

Ne jemi struktura më e lartë e organizimit të klubeve të
notit në Shqipëri.

REGJISTROHU TANI

Informohuni me lajmet tona me te fundit

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/fshnorg/public_html/wp-includes/functions.php on line 4669