HomeCategory Njoftime

Shpëtim Hoxha, trajneri i Tirana Delfina Sport, si specialist i njohur i sporteve të ujit dhe mbi të gjitha i notit, ka bërë parashikimet e tij në prag të kampionatit kombëtar të të rriturve dhe të rinjve, i cili do të zhvillohet sot e të dielën në pishinën e shkollës jo publike “Nobël”. Sipas tij dhe intervistët që ka dhënë ai për gazetën Telegraf, Teuta dhe Tirana për meshkuj, por dhe Te Stela e përsëri Tirana për femra do të jenë pretendentët për titull kampion. Madje ato që do të vendosin për pikëzimin e skuadrës kampione do të jenë stafetat, ndërsa Hoxha në intervistën e tij evidenton faktin se mungesa e Anxhela Kasharit do të jetë e dukshme.

Ne datat 3-7 dhjetor 2014 ne Doha- Katar do te zhvillohet Kampionati 12 Boteror i Notit (25m). Federata Shqiptare e Notit duke pasur parasysh qe ky kampionat nuk eshte nje event kualifikues dhe se gjate diteve te zhvillimit te ketij Kampionati me mbeshtetjen e FINA-s dhe vendit organizator do zhvillohet edhe nje projekt per te rinjte, vendosi qe pjesemarresit te perzgjidhen nga kategoria e te rinjve dhe 2 fituesit( M+F) te kampionateve dimerore dhe verore te kategorise -A te Femijeve.

https://fshn.org.al/wp-content/uploads/2017/10/post_05-1280x640.jpg

11 rekorde kombëtare në ditën e dytë, 2 janë për të rritur, Tirana kampionia absolute e notit shqiptar për 2014-ën . Noti shqiptar ka ulur siparin e aktiviteteve kombëtare të vitit 2014, ndërsa dje në mbrëmje, në kompleksin e Pishinave në kryeqytet, ka përfunduar kampionati i të rriturve, të rriturave, të rrinjve dhe të rejave.

DESHIRONI T'I BASHKOHENI FEDERATES?

FEDERATA E NOTIT

Ne jemi struktura më e lartë e organizimit të klubeve të
notit në Shqipëri.

REGJISTROHU TANI

Informohuni me lajmet tona me te fundit